ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – ZAGŁĘBIE II

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – ZAGŁĘBIE II

9 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie przy ulicy Sołtysiej czeka nas arcyciekawe spotkanie w I Grupie IV ligi. Liderująca Podlesianka Katowice podejmować będzie Zagłębie II Sosnowiec, które po pięciu rozegranych spotkaniach plasuje się na trzeciej pozycji. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00, a arbitrem głównym spotkania będzie Pan Paweł Dziopak.

Spotkanie z Zagłębiem mocno elektryzuje kibiców Podlesianki. Wszak jeszcze niedawno oba zespoły walczyły o awans do IV Ligi, z którego zwycięsko w sezonie 2020/2021 wyszła Podlesianka Katowice. Rezerwy sosnowieckiego Zagłębia na swój awans nie musiały jednak zbyt długo czekać, bo uczyniły to w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach sosnowiczanie jako beniaminek świetnie weszli w sezon, gromadząc na swoim koncie jedenaście punktów w pięciu rozegranych spotkaniach. Drużynę od piątej kolejki prowadzi Łukasz Gajda, który zastąpił Tomasza Horwata. Ten drugi został asystentem Stanislava Vargi w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich gości jest Mateusz Popczyk, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a po dwie bramki zdobyli Adrian Troć i Mateusz Mielczarek.

Podlesianka w tym sezonie jeszcze nie przegrała w spotkaniu ligowym. Przy Sołtysiej liczą, że passa ta zostanie podtrzymana. Do szerokiej kadry wrócił już Maciej Niesyto, który w Pucharowym starciu ze Śląskiem Świętochłowice zaliczył blisko pół godziny gry, wnosząc do poczynań Podlesianki sporo ożywienia, a dodatkowo zaliczając ładną asystę przy bramce Patryka Mendeli. Trener Dawid Brehmer do dyspozycji będzie miał niemal całą kadrę, poza kontuzjowanym Marcinem Rosińskim i Marcelem Owsińskim, który nabawił się kontuzji w ostatnich minutach Pucharowego starcia ze Śląskiem.

Na jutrzejszym meczu do dyspozycji będzie strefa gastronomiczna, w której będzie można spożyć między innymi pyszną kiełbasę z grilla, okraszoną równie apetycznym pieczywem. Z tego miejsca dziękujemy naszym partnerom – Restauracji Pyszny Obiad z Katowic Piotrowic a także Piekarni Adam z Podlesia – bez nich by tego nie było! Początek spotkania, na które bardzo serdecznie zapraszamy – zaplanowano na godzinę 16:00.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW OBU ZESPOŁÓW:

Podlesianka (19): 8 – Jacek Jarnot, 6 – Patryk Mendela, 2 – Daniel Paszek, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, Mateusz Wacławski

Zagłębie II Sosnowiec (13): 3 – Mateusz Popczyk, 2 – Mateusz Mielczarek, Adrian Troć, 1 – Maksym Niemiec, Jakub Nowak, Mateusz Machała, Emil Kłosek, Mateusz Kozłowski, Damian Tarka

PODLESIANKA KATOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC
6 KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
SOBOTA, 10.09.2022r. 16:00
UL. SOŁTYSIA 25 KATOWICE