ZAPOWIEDŹ: UNIA KOSZTOWY – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: UNIA KOSZTOWY – PODLESIANKA

30 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W naszych kalendarzach pora odsłonić kolejną kartę, bo zaczyna się następny rozdział bieżącego sezonu – Październik. Już pierwszego dnia nowego miesiąca rozegramy kolejkę numer dziewięć w I Grupie IV Ligi, a nasza drużyna na wyjeździe zmierzy się z ostatnią drużyną ligowej tabeli – Unią Kosztowy.

Pozycja naszych sobotnich rywali jest jednak nieco myląca, bo gdyby brać pod uwagę postawę boiskową, to Unia zajmowałaby pozycję numer czternaście. Podopieczni Łukasza Nowaka przed dwoma tygodniami pokonali u siebie Rozwój Katowice aż 4:1, ale mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny gości, bo w drużynie Unii przeprowadzono o jedną zmianę za dużo. Trudno ocenić, czy odebranie wywalczonych na boisku punktów jeszcze bardziej zmotywuje Unię, czy też naszym rywalom podcięto skrzydła. Wiemy na pewno, że pomimo kiepskiej sytuacji w tabeli nie będzie to spotkanie łatwe, bo Kosztowy zawsze były dla nas rywalem mocno niewygodnym.

Drużyna Podlesianki podbudowana wysokim zwycięstwem z MKS-em Myszków będzie chciała dopisać w ligowej tabeli kolejne trzy punkty. Trener Dawid Brehmer przed meczem z Unią będzie miał podobny komfort jak w spotkaniu z przed tygodnia, bo do dyspozycji są wszyscy zawodnicy oprócz Marcela Owsińskiego. W dużym gazie jest zwłaszcza trójka Daniel Paszek – Patryk Mendela – Jacek Jarnot, która jutro powinna stanowić o sile ofensywny naszej drużyny. Dobre wejście do drużyny w ubiegłym tygodniu zaliczyli też Maciej Niesyto i Marcin Rosiński, którzy dochodzą powoli do pełnej dyspozycji.

KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
UNIA KOSZTOWY VS PODLESIANKA
Sobota, 01.10.2022r. 15:00
ul. Paderewskiego 7, 41-409 Mysłowice

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:

Unia Kosztowy (5): 2 – Maciej Wolny, Paweł Szołtys, 1 – Martin Markosyan
Warta Zawiercie (12): 3 – Adrian Długosz, 2 – Oskar Skrzyniarz, Cezary Sudoł, 1 – Mateusz Maziarz, Abdeerrazzao El Kessouati, Jakub Janik, Mikołaj Bartosiak

Podlesianka (26): 11 – Jacek Jarnot, 9 – Patryk Mendela, 3 – Daniel Paszek, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, Mateusz Wacławski