PODLESIANKA KATOWICE – WARTA ZAWIERCIE 7:0

PODLESIANKA KATOWICE – WARTA ZAWIERCIE 7:0

30 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie nasza drużyna podejmowała przy ulicy Sołtysiej Wartę Zawiercie. Ostatni zespół w ligowej tabeli dzielnie bronił się zwłaszcza w pierwszej połowie, bo nasza drużyna na przerwę schodziła tylko z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron worek z bramkami się jednak rozwiązał i ostatecznie zwyciężyliśmy 7:0. Łupem strzeleckim w tym meczu podzieli się Maciej Niesyto, Marcin Rosiński i Patryk Mendela – cała trójka zdobyła po dwa gole, a jedno trafienie dorzucił Grzegorz Niemczyk.

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać aż do 38 minuty. Daniel Paszek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta trafiła do Mateusza Wacławskiego który zgrał ją idealnie pod nogi Macieja Niesyto – a ten z najbliższej odległości wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Warta w pierwszej połowie pozostawiła po sobie dobre wrażenie, dzielnie się broniąc, kilka razy zagrażając też bramce Artura Tomanka.

Druga połowa należała jednak do Podlesianki. W 54 minucie Krzysztof Renner zagrał piłkę do Przemysława Żemły. Nasz boczny obrońca był faulowany przez Adedamole Adenekena, ale zdołał jeszcze zagrać do Macieja Niesyto, a ten ruszył w pole karne i mocnym strzałem na bramkę nie dał szans na interwencję Bartłomiejowi Będkowskiemu. Sędzia w tej sytuacji słusznie zastosował przywilej korzyści, ale po zdobytym golu ukarał zawodnika Warty żółtą kartką. W 65 minucie Krzysztof Renner tuż sprzed pola karnego zagrał piłkę do Macieja Niesyto, a strzelec dwóch bramek w tym meczu idealnie obsłużył Marcina Rosińskiego wykładając mu piłkę na jedenasty metr. Kapitan Podlesianki zaczarował dwóch obrońców Warty i płaskim strzałem nie dał szans na interwencje Będkowskiemu. Pięć minut później prawą stroną boiska popędził fantastycznie dysponowany tego dnia Maciej Niesyto. Zawodnik Podlesianki wpadł w pole karne, a tam faulowany był przez Adedamole Adenekena. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a zawodnika Warty ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Rosiński i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Podlesianki. Po strzelonej bramce Marcin Rosiński opuścił boisko, a na placu gry zastąpił go Grzegorz Niemczyk, który potrzebował zaledwie 57 sekund aby wpisać się na listę strzelców. Nasz zawodnik przejął piłkę wybitą przez jednego z graczy Warty i mocnym strzałem z dwudziestego metra podwyższył prowadzenie Podlesianki na 5:0. Ależ to było wejście smoka! Szósta bramka to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu naszej drużyny. Maciej Niesyto po raz kolejny w tym meczu przedarł się z piłką w pole karne i zagrał do Pawła Lisińskiego. Popularny „Lisu” oddał piłkę Niesycie, a ten piętką zagrał do Patryka Mendeli, który z siedmiu metrów spokojnym strzałem wykończył akcję Podlesianki.W ostatnich sekundach meczu dzieła zniszczenia dopełnił ponownie Patryk Mendela, który strzałem z pierwszej piłki, po dobrym dograniu Daniela Paszka ustalił wynik meczu na 7:0 dla Podlesianki.

Świetny, zwłaszcza w drugiej połowie występ naszej drużyny. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna wróciła na fotel lidera I Grupy IV ligi, a już w najbliższą sobotę powalczy o kolejne ligowe punkty, tym razem na wyjeździe mierząc się ze Śląskiem Świętochłowice.

PODLESIANKA KATOWICE – WARTA ZAWIERCIE 7:0 (1:0)
1:0 – Maciej Niesyto 38 ’ (ASYSTA: Mateusz Wacławski)
2:0 – Maciej Niesyto 54′ (ASYSTA: Przemysław Żemła)
3:0 – Marcin Rosiński 65′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
4:0 – Marcin Rosiński 70′ (k) (ASYSTA: Maciej Niesyto)
5:0 – Grzegorz Niemczyk 76′ (BEZ ASYSTY)
6:0 – Patryk Mendela 85′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
7:0 – Patryk Mendela 90′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (11. Patryk Mendela), Mateusz Wacławski, Daniel Paszek, Przemysław Żemła (60. Szymon Sobierajewicz), Krzysztof Renner, Bartosz Witas (46. Dawid Pasieka), Marcin Rosiński (75. Grzegorz Niemczyk), Jacek Jarnot (68. Paweł Lisiński), ,Maciej Niesyto, Marcin Nawrot (60. Jakub Kawała). TRENER: Dawid Brehmer.

WARTA ZAWIERCIE: Bartłomiej Będkowski – Bartosz Matuła, Vitalii Lazobko, Franciszek Gajda (57. Mateusz Maziarz), Paweł Gajecki, Jakub Macedoński (69. Denis Zubek), Oskar Skrzyniarz, Cezary Sudoł (82. Bartosz Zachara), Jakub Janik, Szymon Maszczyk (46. Adedamola Adenekan), Adrian Długosz (46. El Kessouati Abdou). TRENER: Piotr Tomsia.