ZAPOWIEDŹ: UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA

31 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotni poranek w Kamyku Podlesianka rozegra kolejkę numer dziewiętnaście w I Grupie IV Ligi. Przeciwnikiem LGKS-u będzie jedenasta w tabeli Unia Rędziny, która na wiosnę w dwóch rozegranych meczach zgromadziła na swoim koncie cztery punkty, dokonując tego z zespołami ligowej czołówki. Najpierw u siebie wygrali z Rozwojem Katowice 1:0, a tydzień później zremisowali na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza 1:1. Jedno jest pewne – to na pewno nie będzie łatwe spotkanie.

Nasz zespół do meczu z Unią przystąpi bez Macieja Stachonia i Przemysława Żemły. Obaj otrzymali czerwone kartki w spotkaniu z Ruchem Radzionków i czeka ich wymuszona przerwa w występach w Podlesiance. Na ławce trenerskiej z tego samego powodu zabraknie również trenera Dawida Brehmera, a obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Bartosz Gruszczyński. Nasza drużyna pomimo, że w tej rundzie jeszcze nie wygrała i nie rozegrała inauguracyjnego spotkania z Przemszą Siewierz, w dalszym ciągu przewodzi ligowej tabeli. Aby status lidera tabeli podtrzymać, w Kamyku trzeba będzie wygrać.

Gospodarze sobotniego spotkania w tej rundzie rozegrali dwa spotkania – w pierwszym po bramce Piotra Adrzejewskiego pokonali wicelidera tabeli – Rozwój Katowice, a tydzień później zremisowali z Unią Dąbrowa Górnicza 1:1. Bramkę dla podopiecznych Roberta Siudy zdobył w tym meczu Piotr Andrzejewski, który wiosną zdobył oba gole dla Unii. Gospodarze na pewno będą chcieli grać o trzy punkty, aby skutecznie oddalić się od strefy spadkowej. Naszym zadaniem jest te plany pokrzyżować, a czy się to uda – przekonamy się około godziny 13:00.

GKS UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA KATOWICE
19. KOLEJKA I GRUPA IV LIGI
SOBOTA, 01.04.2023r.  11:00
KAMYK, SZKOLNA 3

W rundzie jesiennej Podlesianka gładko wygrała z Unią 6:1 | Foto: Grzegorz Matla
W ubiegłym sezonie w Kamyku Podlesianka wbiła swoim rywalom pięć goli | Foto: Ania Ostrzołek