PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM 2:0

PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM 2:0

23 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 22. Kolejki I  Grupy IV Ligi, Podlesianka Katowice pokonała u siebie Szombierki Bytom 2:0. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Jacek Jarnot, czyniąc to odpowiednio w trzynastej i osiemnastej minucie meczu.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była perfekcyjna. Szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie, a do siatki po raz dwudziesty i dwudziesty pierwszy w tym sezonie trafił Jacek Jarnot. Zwłaszcza pierwsze trafienie naszego napastnika było wyjątkowej urody, kiedy to posłał potężną bombę w samo okienko bramki gości, a Adrian Dorosławski – bramkarz Szombierek, mógł tylko patrzeć jak piłka zmierza do jego bramki. Drugą bramkę zdobywamy pięć minut później – Marcin Rosiński idealnie dograł do Jarnota, a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie trener Dawid Brehmer dał szansę gry wszystkim zawodnikom z pola i choć nie udało nam się strzelić kolejnej bramki, to z boiska schodziliśmy szczęśliwi, bo zgarnęliśmy pierwsze trzy punkty przy ulicy Sołtysiej w rundzie wiosennej. Sytuacja w ligowej tabeli znowu się mocno zacieśniła – aktualnie stawce przewodzi Rozwój Katowice, który ma na swoim koncie 44 punkty. Tuż za ich plecami znajdują rezerwy Piasta Gliwice, które w sobotę uległy na wyjeździe Szczakowiance Jaworzno. Trzecie miejsce na podium okupuje Podlesianka Katowice z 42 punktami, tyle, że nasza drużyna ma jedno spotkanie rozegrane mniej od swoich rywali. Wszystko zatem ponownie mamy w swoich rękach! Sezon  trwa, broni nie składamy. Obszerna relacja już niebawem na kanale filmowym Podlesianka.TV.

PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM 2:0 (2:0)
1:0 – Jacek Jarnot 13’
2:0 – Jacek Jarnot 18’ (ASYSTA: Marcin Rosiński)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (46. Jakub Kawała), Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (75. Grzegorz Niemczyk), Daniel Paszek (60. Paweł Lisiński), Przemysław Żemła (88. Szymon Sobierajewicz), Krzysztof Renner, Marcin Rosiński (88. Adam Zając), Jacek Jarnot, Oliwier Gasz (46. Bartosz Witas), Maciej Niesyto (46. Patryk Mendela). TRENER: Dawid Brehmer.

SZOMBIERKI BYTOM: Adrian Dorosławski – Michał Orzeszyna (53. Jakub Kamiński), Kamil Moritz, Kordian Rusz (70. Kacper Stachoń), Michał Wiśniewski, Jakub Wylężek (46. Mateusz Śliwa), Andrzej Wąsik (63. Łukasz Niemiec), Rafał Watola, Dominik Mazur, Mariusz Gancarczyk, Jakub Okaj (63. Erwin Kołodziejczyk). TRENER: Kamil Zieleźnik.

Żółte kartki: Paszek, Witas – Wąsik, Orzeszyna