ZAPOWIEDŹ: PODWÓJNA MOTYWACJA NA SZOMBRY

ZAPOWIEDŹ: PODWÓJNA MOTYWACJA NA SZOMBRY

21 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W najbliższą kalendarzową sobotę czeka nas kolejne spotkanie w ramach rozgrywek I Grupy IV Ligi. Podlesianka Katowice przy Sołtysiej podejmować będzie Szombierki Bytom, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Spoglądając na wyniki osiągane przez obie ekipy tylko w rundzie wiosennej, można by rzec, że spotykają się sąsiedzi w ligowej tabeli. Podlesianka w pięciu rozegranych spotkaniach zgromadziła na swoim koncie pięć punktów, a Szombierki zapisały na swoim koncie jedno oczko mniej. Gdyby jednak spojrzeć, na to z kim obie drużyny do tej pory grały – to powyższa teza zostaje dość mocno nadszarpnięta. Nasza drużyna w pięciu rozegranych meczach rundy wiosennej zagrała z absolutną czołówką – Piastem II Gliwice, Dramą Zbrosławice, Zagłębiem II Sosnowiec, Ruchem Radzionków i Unią Rędziny. Ten ostatni zespół w tym gronie wymieniony został nieprzypadkowo, bo gdyby brać pod uwagę zdobycz punktową tylko wiosną, to zespół z Rędzin plasowałby się na trzeciej lokacie w tabeli, tuż za Piastem i Zagłębiem, gromadząc na swoim koncie dziesięć oczek i ponosząc jedyną porażkę w tej rundzie z… Podlesianką.

Szombierki wiosną mierzyły swoje siły z Rozwojem Katowice (porażka 1:5), Szczakowianką Jaworzno (0:0), czy Unią Dąbrowa Górnicza (porażka 1:2). Dwa pozostałe spotkanie to odpowiednio MKS Myszków (porażka 1:2) i przedostatnia w tabeli Unia Kosztowy (wygrana 3:2). Patrząc na dyspozycje naszych sobotnich rywali przez cały sezon, to spotkania wyjazdowe wyraźnie im nie leżą. Na dziesięć rozegranych meczów przegrali aż siedem, zanotowali jeden remis i dwukrotnie zwyciężyli. Najlepszym strzelcem zespołu jest Giorgi Tsuleiskiri, który ma na swoim koncie osiem trafień. Tuż za jego plecami z sześcioma golami znajduje się Andrzej Wąsik. W rundzie jesiennej Podlesianka przegrała w Bytomiu z Szombierkami 1:2 i z całą pewnością w sobotę będziemyu podwójnie zmotywowana – raz, aby zrewanżować się swoim rywalom, a dwa – żeby zgarnąć pierwsze trzy punkty przy ulicy Sołtysiej w rundzie wiosennej.

Tradycyjnie już na spotkaniach domowych będzie można zakupić kiełbasę z grilla w cenie 10 złotych wraz z pysznym pieczywem. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy lokalnym firmom – Piekarnia Adam i Piekarnia Pisarzowski z Podlesia, Restauracja Pyszny Obiad z Katowic-Piotrowic i sklep Lewiatan Katowice-Kostuchna.

PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM
22. KOLEJKA I GRUPA IV LIGA | 22.04.2023 17:00
UL. SOŁTYSIA 25, 40-748 KATOWICE