VICTORIA CZĘSTOCHOWA – PODLESIANKA 0:3

VICTORIA CZĘSTOCHOWA – PODLESIANKA 0:3

11 czerwca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie w Częstochowie rozgrywaliśmy spotkanie z miejscową Victorią, a wszystko to w ramach ostatniej, 30. Kolejki I Grupy IV ligi. Nasza drużyna pokonała swoich rywali 3:0, a hat-trickiem popisał się Jacek Jarnot, który tym samym został Królem Strzelców I Grupy IV Ligi.

Ważnym wydarzeniem sobotniego pojedynku był ostatni występ Bartosza Witasa, który po zakończeniu sezonu opuści Podlesiankę. Popularny „Bart” w naszym zespole spędził blisko osiem lat, rozgrywając prawie 200 spotkań w barwach LGKS-u. Zawodnicy obu drużyn pożegnali naszego zawodnika utworzonym szpalerem, a sam Bartosz nie ukrywał wzruszenia jeszcze po końcowym gwizdku. Jeżeli chodzi o wydarzenia boiskowe – na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać do 32 minuty. Jacek Jarnot przejął bezpańską piłkę w środkowej strefie boiska i ruszył na bramkę Victorii. Nasz najlepszy strzelec ładnie wypatrzył na prawej stronie Daniela Paszka, który wrzucił piłkę w pole karne. Futbolówka po drobnym rykoszecie i błędzie defensorów Victorii trafiła do wspomnianego już Jacka Jarnota, który z najbliższej odległości, strzałem głową wyprowadził nas na prowadzenie. Osiem minut później prowadziliśmy już różnicą dwóch goli. Kolejna strata w ekipie gospodarzy w środkowej strefie boiska bez najmniejszych skrupułów została wykorzystana przez naszą drużynę. Marcin Rosiński zagrał do Macieja Stachonia a ten w pełnym biegu uruchomił aktywnego na lewej stronie boiska Macieja Niesyto. Nasz zawodnik ruszył na bramkę, oddał strzał ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Victorii, który jednak odbił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Jacek Jarnot który wpakował piłkę do siatki i zdobył tym samym swojego drugiego gola w tym meczu.

Nasz najlepszy snajper dzieła zniszczenia dokonał w 65 minucie meczu. Piłkę od Daniela Paszka na jedenastym metrze otrzymał Patryk Mendela, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz Victorii. Jacek Jarnot tego dnia był jednak wszędzie i nie inaczej było i w tej akcji, bo piłka spadła pod jego nogi i nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do bramki. Dzięki zdobytemu hat-trickowi nasz najlepszy strzelec w klasyfikacji ogólnej wyprzedził Bartosza Nawrockiego z Ruchu Radzionków i tym samym został Królem Strzelców I Grupy IV Ligi, zdobywając w sezonie 2022/2023 28 bramek. Nasza drużyna dzięki tej wygranej zakończyła sezon na trzecim miejscu w tabeli, ustępując tylko Szczakowiance Jaworzno i drugiej drużynie Piasta Gliwice.

VICTORIA CZĘSTOCHOWA – PODLESIANKA KATOWICE 0:3 (0:2)
0:1 – Jacek Jarnot 32′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
0:2 – Jacek Jarnot 40′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
0:3 – Jacek Jarnot 65′ (Asysta: Patryk Mendela)

VICTORIA CZĘSTOCHOWA (skład wyjściowy): Rafał Kotecki – Dawid Jargosz, Oskar Mazerant, Bartosz Kiełkowicz, Jakub Kosin, Krystian Przybylski, Jakub Matyja, Mateusz Woldan, Mateusz Dylikowski, Adrian Krysik, Fabian Słabosz. TRENER: Adrian Pasieka.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Daniel Paszek, Patryk Mendela, Krzysztof Renner (65. Marcin Nawrot), Bartosz Witas (25. Paweł Lisiński), Marcin Rosiński, Jacek Jarnot (77. Grzegorz Niemczyk), Oliwier Gasz (65. Dawid Pasieka), Maciej Niesyto (77. Adam Zając). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Jacek Jarnot.
Sędziował: Mariusz Goriwoda