PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM 1:1

15 sierpnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu. 2 Kolejki I Grupy IV Ligi nasza drużyna zremisowała u siebie z Szombierkami Bytom 1:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w 73 minucie Jacek Jarnot, wykorzystując doskonałe zagranie Daniela Paszka. Goście do wyrównania doprowadzili na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, a do siatki trafił Kamil Moritz. Remis z Szombierkami smakuje gorzko, bo goście przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Pierwsza połowa meczu dostarczyła kibicom sporych emocji, choć to Szombierki sprawiały lepsze wrażenie, ale między słupkami bezbłędnie spisywał się Artur Tomanek. W doliczonym czasie pierwszej odsłony Dawid Ściuk otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i goście od tego momentu musieli radzić sobie w dziesiątkę. Złą wiadomością było natomiast przedwczesne zejście Marcina Rosińskiego, którego z powodu kontuzji zastąpił Daniel Paszek.

Druga połowa przebiegała pod wyraźnie dyktando Podlesianki, a wspomniany już Daniel Paszek mocno rozruszał linię pomocy Podlesianki, kilkukrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką Szombierek. Do siatki rywali udało się trafić w 73 minucie meczu – Bartosz Nowotnik fantastycznie zagrał do Daniela Paszka, który w pełnym biegu ruszył lewą stroną boiska i idealnie obsłużył Jacka Jarnota. Król Strzelców IV Ligi poprzedniego sezonu był tam gdzie być powinien i skierował piłkę do siatki Szombierek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Podlesianki, goście wykorzystali swoją jedną z nielicznych szans w drugiej połowie, a do bramki LGKS-u trafił Kamil Moritz. Niestety, było już za późno aby poszukać zwycięskiej bramki i ostatecznie w pierwszym domowym meczu podzieliliśmy się punktami z Szombierkami.

Na słowa uznania po tym meczu zasługuje jednak frekwencja – 400 osób na wtorkowym meczu zrobiło ogromne wrażenie, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dodatkowo zupełnie nowa otoczka meczowa – na wyjście piłkarzy zabrzmiał hymn Podlesianki, a w przerwie meczu miał miejsce konkurs rzutów karnych dla kibiców, w których między słupkami stanął Oskar Wróbel. Nie wspominamy już o strefie gastronomicznej, która zrobiła ogromne wrażenie i śmiało można napisać, że próżno znaleźć taką nawet w wyższych ligach. Podlesie – Jadymy!

PODLESIANKA KATOWICE – SZOMBIERKI BYTOM 1:1 (0:0)
1:0 – Jacek Jarnot 73′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
1:1 – Kamil Moritz 89′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (88. Jakub Roj), Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Kopeć (65. Szymon Sobierajewicz), Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński (40. Daniel Paszek), Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (85. Artur Taradaj), Maciej Niesyto (79. Jakub Cebulak). TRENER: Dawid Brehmer.

SZOMBIERKI BYTOM: Andrzej Wiśniewski – Hubert Tylec (80. Kacper Stachoń), Jakub Szczepanik (68. Igor Stasiński), Kamil Moritz, Dawid Ściuk, Sebastian Siwek (80. Giorgi Tsuleskiri), Radosław Dzierbicki, Łukasz Łebko (80. Jakub Okaj), Michał Wiśniewski, Adrian Długosz (46. Dominik Mazur), Marcin Grolik. TRENER: Kamil Zieleźnik.

Żółte kartki: Żemła, Stachoń – Ściuk (dwie), Tylec, Długosz, M. Wiśniewski, Stachoń.
Czerwona kartka: Dawid Ściuk (Szombierki, za dwie żółte) 45+3′