DRAMA ZBROSŁAWICE – PODLESIANKA 2:1

2 września 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Bez punktów wracamy z ligowego spotkania z Dramą Zbrosławice, ulegając swoim rywalom na wyjeździe 1:2. Jedyną bramkę w tym meczu dla Podlesianki zdobył Łukasz Grzeszczyk, pokonując bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego.

Pierwsza połowa tego spotkania – nie ma co ukrywać – była najsłabszą w wykonaniu naszej drużyny w tym sezonie. Gospodarze już w pierwszej swojej akcji zdobywają gola, a skutecznym strzałem z okolic jedenastego metra popisał się Jakub Siwek. Drama wynik spotkania podwyższyła dziesięć minut później – na strzał z około 30 metrów zdecydował się Marek Ptak, a piłka wpadła tuż obok próbującego interweniować Artura Tomanka.

W drugiej połowie nasz sztab zdecydował się zdecydowanie bardziej ofensywne ustawienie. Nadzieję na dobry wynik dał nam w 71 minucie meczu Łukasz Grzeszczyk, który na listę strzelców wpisał się pokonując bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego. Podlesianka nacierała i stworzyło sobie kilka szans na wyrównanie – jedną z nich udało się nawet zakończyć skutecznym strzałem Dawida Pasieki, który w ostatnich sekundach meczu pokonał Szymona Buszkę, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Bartosza Marchewki i tym samym gola nie uznał.

Po zaciętym spotkaniu przegrywamy pierwszy mecz w tym sezonie i o ligowe punkty będziemy musieli powalczyć z aktualnym liderem tabeli – Unią Dąbrowa Górnicza. Wcześniej jednak zagramy w Okręgowym Pucharze Polski, bo już w środę – 5 września na wyjeździe zmierzymy się z Pogonią Imielin.

DRAMA ZBROSŁAWICE – PODLESIANKA KATOWICE 2:1 (2:0)
1:0 – Jakub Siwek 4′
2:0 – Marek Ptak 14′
2:1 – Łukasz Grzeszczyk 71′

DRAMA ZBROSŁAWICE: Szymon Buszka – Jakub Dyląg, Robert Boryczka, Jakub Belica, Robert Chwastek, Mateusz Pietryga, Rafał Kuliński (82. Sebastian Szewczyk), Marek Ptak (90. Daniel Liszka), Karol Pstuś (54. Mateusz Hermasz), Jakub Siwek (75. Marcin Lachowski), Jakub Cwajna. TRENER: Dariusz Dwojak.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (59. Dawid Pasieka), Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Kopeć (70. Szymon Sobierajewicz), Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Renner (46. Bartosz Marchewka), Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (89. Artur Taradaj), Maciej Niesyto (65. Oliwier Gasz). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Karol Pstuś, Marek Ptak, Dariusz Dwojak (dwie) – Maciej Niesyto, Matusz Wacławski (dwie)
Czerwone kartki: Trener Dariusz Dwojak 94′ (Drama Zbrosławice), Mateusz Wacławski 90′ (dwie żółte)