PODLESIANKA – UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 2:0

10 września 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie przy Sołtysiej podejmowaliśmy dotychczasowego lidera tabeli I Grupy IV Ligi – Unię Dąbrowa Górnicza. Nasza drużyna po bardzo dobrym spotkaniu pokonała swoich rywali 2:0, a bramki w tym meczu strzelali Dawid Pasieka i Maciej Niesyto.

Od pierwszych minut nasza drużyna narzuciła swój styl gry i kilkukrotnie zagroziła bramce Aleksandra Webera. Aktywny był przede wszystkim Łukasz Grzeszczyk, który zanotował doskonały występ, mądrze dyktując tempo gry i kilkukrotnie – groźnymi uderzaniami – zagrażał bramce gości. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Bartosz Nowotnik posłał świetne, kilkudziesięciometrowe podanie na lewą stronę do Dawida Pasieki. Nasz młody zawodnik fantastycznym, kierunkowym przyjęciem ustawił sobie piłkę do strzału i z pierwszej piłki huknął na bramkę Aleksandra Webera, nie dając mu szans na skuteczną interwencję. Do przerwy prowadziliśmy zatem różnicą jednej bramki.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, choć Unia zdecydowanie częściej zagrażała bramce Artura Tomanka. Nasz bramkarz tego dnia zaliczył jednak występ klasy światowej (!), kilkukrotnie broniąc w fantastyczny sposób uderzenia rywali. O tym szerzej opowiemy w skrócie filmowym, a wracając do wydarzeń najważniejszych – druga bramka dla naszej drużyny padła w 80 minucie. Łukasz Winiarczyk z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne na głowę Krzysztofa Rennera, a nasz doświadczony obrońca przytomnie zgrał ją do Macieja Niesyto, który uderzył z pierwszej piłki z powietrza i wyprowadził nas na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Unia kilkukrotnie zagroziła bramce Artura Tomanka, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, ale tego dnia podopieczni Wojciecha Białka nie znaleźli sposobu na pokonanie szczelnej defensywy LGKS-u.

Dzięki tej wygranej zapisujemy na swoim koncie niezwykle cenne trzy punkty, które były nam potrzebne jak tlen. Na zwycięstwo naszej drużyny musieliśmy czekać aż do szóstej kolejki ligowych zmagań. Mamy nadzieję, że mecz z Unią będzie trampoliną do zajęcia zdecydowanie wyższej pozycji w ligowej tabeli.

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 2:0 (1:0)
1:0 – Dawid Pasieka 44′ (ASYSTA: Bartosz Nowotnik)
2:0 – Maciej Niesyto 80′ (ASYSTA: Krzysztof Renner)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Kopeć (65. Krzysztof Renner), Łukasz Winiarczyk, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (78. Bartosz Marchewka), Maciej Niesyto (84. Oliwier Gasz), Dawid Pasieka (71. Daniel Paszek). TRENER: Dawid Brehmer.

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA: Aleksander Weber – Igor Krzykowski, Radosław Syguła (43. Rafał Jędrzejczyk), Sebastian Stefański (65. Mateusz Kozłowski), Antoni Turczyński, Łukasz Szczurek (46. Sebastian Turek (90′ Sebastian Koziński), Krzysztof Bąk (65. Kacper Janus), Oktawian Obuchowski (54. Konrad Machalski), Marcin Sierczyński, Jakub Hat (46. Daniel Warzycki), Marcin Mączka. TRENER: Wojciech Białek.

Żółte kartki: Pasieka, Tomanek – Sierczyński, Mączka, D. Machalski, Turek, Kozłowski, K. Machalski
Czerwona kartka: Bartosz Gruszczyński 63′ (II Trener Podlesianka)
Sędziowie: Leszek Lewandowski (Sędzia główny), Daniel Siemczyk, Mateusz Polej (Asystenci)