VICTORIA CZĘSTOCHOWA – PODLESIANKA 0:6

17 września 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Bardzo efektowne zwycięstwo zapisała na swoim koncie nasza drużyna na ciężkim terenie w Częstochowie. Podopieczni Dawida Brehmera pokonali w sobotnie popołudnie tamtejszą Victorię 6:0, a bramki w tym meczu strzelali dwukrotnie Jacek Jarnot i Daniel Paszek, a po jednym golu dołożyli Łukasz Grzeszczyk i Artur Taradaj.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, bo zarówno gospodarze jak i nasza drużyna miała swoje sytuacje do zdobycia otwierającej bramki w tym meczu. Ważnym wydarzeniem sobotniego spotkania była z całą pewnością czerwona, jak najbardziej zasłużona kartka dla Krystiana Przybylskiego w 37 minucie meczu. Zawodnik Victorii walczył o piłkę w powietrzu z Mateuszem Wacławskim, gracz Podlesianki „zgarnął” piłkę dla swojej drużyny, a gdy obaj zawodnicy wylądowali na murawie, gracz gospodarzy bez piłki uderzył łokciem Wacławskiego i sędzia bez wahania pokazał zawodnikowi Victorii czerwoną kartkę. W końcówce pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił, choć to Victoria w końcówce groźnie atakowała bramkę Podlesianki.

W drugiej połowie Podlesianka wyszła kompletnie odmieniona, czego efektem była bardzo szybko zdobyta bramka w 51 minucie meczu. Maciej Niesyto dograł piłkę z prawej strony do Jacka Jarnota, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i otworzył tym samym wynik sobotniej rywalizacji. W 58 boisko opuścił mający na swoim koncie żółtą kartkę Maciej Stachoń. Sztab naszej drużyny nie chcąc ryzykować „czerwieni” dla naszego defensywnego pomocnika, wprowadził na boisko Jakuba Roja. W 60 minucie meczu aktywny Niesyto po raz kolejny dograł piłkę w pole karne i choć gospodarze byli bliscy wybicia jej z własnej szesnastki, do futbolówki dopadł Łukasz Grzeszczyk i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce Victorii. Podlesianka prowadziła zatem różnicą dwóch goli grając wówczas w przewadze jednego zawodnika. Niestety, radość z tego faktu nie trwała zbyt długo, bo odpowiednio w 63 i 64 minucie Jakub Roj otrzymał dwie żółte kartki i sędzia bez skrupułów wyrzucił naszego zawodnika z boiska, na którym spędził zaledwie.. 6 minut. Victoria po tej sytuacji poczuła szansę na dogonienie Podlesianki i kilkukrotnie zagroziła bramce Artura Tomanka, na nasze szczęście jednak bezskutecznie. Na dwadzieścia minut przed końcem golkiper Podlesianki wziął sprawy w swoje ręce i posłał doskonałą piłkę na lewą stronę boiska do Daniela Paszka. Ten w pełnym biegu, widząc wychodzącego z bramki bramkarza Victorii przelobował golkipera i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 79 minucie Podlesianka zdobyła kolejną bramkę, a swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Jacek Jarnot, popisując się świetnym strzałem w długi róg bramki i nie dając najmniejszych szans na interwencję Rafałowi Koteckiemu. W końcówce meczu dorzuciliśmy jeszcze dwa trafienia – najpierw Daniel Paszek na raty pokonał bramkarza Victorii, wykorzystując doskonałe dogranie Łukasza Grzeszczyka, a na pięć minut później wprowadzony w drugiej połowie Artur Taradaj otrzymał piłkę od Łukasza Winiarczyka i ładnie zrobił sobie miejsce w polu karnym. Napastnik LGKS-u uderzył na bramkę Victorii i nie dał szans na interwencję Koteckiemu, ustalając tym samym wynik spotkania na 6:0 dla Podlesianki.

Podsumowując sobotnie spotkanie – wygrywamy bardzo pewnie z Victorią Częstochowa, a na słowa pochwały zasługują nie tylko wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy, ale również kibice obu zespołów, którzy wspólnie, dzieląc jeden sektor na stadionie Victorii dopingowali obie drużyny. Oby takich obrazków jak najwięcej!

VICTORIA CZĘSTOCHOWA – PODLESIANKA KATOWICE 0:6 (0:0)
0:1 – Jacek Jarnot 51′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
0:2 – Łukasz Grzeszczyk 60′ (Bez asysty)
0:3 – Daniel Paszek 70′ (ASYSTA: Artur Tomanek)
0:4 – Jacek Jarnot 79′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
0:5 – Daniel Paszek 82′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
0:6 – Artur Taradaj 85′ (ASYSTA: Łukasz Winiarczyk)

VICTORIA CZĘSTOCHOWA: Rafał Kotecki – Adrian Błaszkiewicz, Eryk Krupa, Mateusz Skibiński, Marcin Kowalski, Krystian Przybylski, Jakub Matyja, Adrian Krysik, Daniel Błędowski, Karol Tomczyk, Dawid Jargosz. TRENER: Norbert Mendrela.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (58. Jakub Roj), Mateusz Wacławski (79. Artur Taradaj), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek, Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Renner (62. Szymon Sobierajewicz), Przemysław Żemła (74. Marcin Nawrot), Jacek Jarnot, Maciej Niesyto, Dawid Pasieka. TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Błędowski – Stachoń, Roj (dwie)
Czerwone kartki: Krystian Przybylski 37′ (Uderzenie rywala łokciem) – Jakub Roj 64′ (dwie żółte kartki)
Sędziowie: Krzysztof Szydłowski (Sędzia główny), Wojciech Zarzycki, Szymon Janicki (Asystenci).