ZNICZ KŁOBUCK – PODLESIANKA 1:2

1 października 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W niedzielny, październikowy poranek nasza drużyna rywalizowała z przedostatnim w tabeli Zniczem Kłobuck. Zajmowane miejsce przez naszych rywali może być jednak bardzo mylące, bo co prawda zwyciężyliśmy 2:1 ale po bardzo trudnym spotkaniu. Bramki dla naszego zespołu strzelali Maciej Niesyto i Bartosz Nowotnik.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania bardzo szybko mogliśmy objąć prowadzenie, bo już w pierwszej akcji meczu piłka trafiła w poprzeczkę ale ostatecznie gospodarze wybronili się przed utratą bramki. Na pierwsze trafienie w tym meczu musieliśmy czekać do 43 minuty. Łukasz Winiarczyk posłał świetną piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Macieja Niesyto, który nie dał szans na interwencję bramkarzowi rywali i tuż przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Gdy wydawało się, że po pierwszej odsłonie będziemy prowadzić ze Zniczem jedną bramką, gospodarze w doliczonym czasie gry wykonywali rzut wolny, a piłkę dośrodkowaną w pole karne doskonałym strzałem głową na bramkę zamienił Bartosz Chłód.

W drugiej połowie nasza drużyna wyszła z chęcią wyszarpania zwycięstwa, ale gospodarze skutecznie odpierali ataki naszej drużyny. W 61 minucie Podlesianka przeprowadziła świetną, szybką akcję, a piłka trafiła na prawe skrzydło do Daniela Paszka. Ten idealnie wypatrzył przed polem karnym Bartosza Nowotnika, który huknął na bramkę i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki Znicza. Do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg meczu i z trudnego terenu wywozimy bardzo cenne trzy oczka.

Już wkrótce na kanale Podlesianka.TV skrót filmowy z niedzielnego spotkania a także obszerna fotorelacja, którą przygotuje niezawodny Grzegorz Matla.

ZNICZ KŁOBUCK – PODLESIANKA KATOWICE 1:2 (1:1)
0:1 – Maciej Niesyto 43′ (ASYSTA: Łukasz Winiarczyk)
1:1 – Bartosz Chłód 45′
1:2 – Bartosz Nowotnik 61′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

ZNICZ KŁOBUCK: Piotr Paliwoda – Bartłomiej Pałyga (Karol Kasprzyk), Dawid Korczak, Stefan Głowacki, Bartosz Chłód, Bartosz Sitek (62. Jakub Kosin), Denys Dushkin, Łukasz Kmieć, Mateusz Dylikowski (62. Paweł Bartoszek), Sławomir Ogłaza, Abderrazzaq El Kessouati (72. Jakub Kabziński). TRENER: Adrian Pluta.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk (90. Marcin Rosiński), Daniel Paszek (72. Dawid Pasieka), Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Renner, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (85. Artur Taradaj), Maciej Niesyto. TRENER: Dawid Brehmer.