PODLESIANKA KATOWICE – UNIA RĘDZINY 4:0

4 listopada 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie nasza drużyna rywalizowała u siebie z ostatnią w tabeli Unią Rędziny i choć LGKS zgarnął w tym meczu trzy punkty po efektownym zwycięstwie i różnicy czterech bramek, to wcale nie było to spotkanie łatwe. Goście, zwłaszcza w pierwszej połowie kilkukrotnie groźnie zaatakowali bramkę Artura Tomanka, ale nasz bramkarz tego dnia nie dał się pokonać swoim rywalom.

Pierwsza połowa śmiało może zostać określona jako wyrównana, choć to Podlesianka zakończyła ją dwubramkowym prowadzeniem. Wynik spotkania w 9 minucie meczu otworzył Jacek Jarnot, który po świetnym wyrzucie piłki z autu przez Macieja Niesyto, obrócił się w kierunku bramki z obrońcą na plecach i huknął pod samą poprzeczkę, a golkiper Unii po raz pierwszy w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do końcówki pierwszej połowy. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Maciej Niesyto, który zagrał piłkę na lewą stronę boiska do Daniela Paszka. Skrzydłowy Podlesianki wrzucił piłkę w pole karne, a ta dość nieoczekiwanie powędrowała za plecy golkipera z Rędzin i zatrzepotała w siatce przy dużej radości miejscowych kibiców.

W drugiej połowie dominacja naszego zespołu była już niepodważalna, a do swojego dorobku dorzuciliśmy kolejne dwa trafienia. W 71 minucie Marcin Rosiński dośrodkował piłkę z lewej strony boiska wprost na głowę Łukasza Grzeszczyka, który przytomnie zgrał futbolówkę do nieobstawionego na piątym metrze Jacka Jarnota, a ten bez zastanowienia huknął na bramkę i zapisał na swoim koncie drugie trafienie w tym meczu. Ostatnie, czwarte trafienie w tym spotkaniu padło cztery minuty później. Z piłką na lewej stronie boiska znalazł się Jacek Jarnot, który wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do wprowadzonego kilka minut wcześniej Dawida Pasieki. Temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce i ustalić tym samym wynik spotkania na 4:0 dla Podlesianki.

Dzięki tej wygranej nasza drużyna po raz ósmy z rzędu sięgnęła po komplet punktów i tak naprawdę do końca bieżącej rundy wszystko ma w swoich rękach. Do liderującej Dramy Zbrosławice tracimy zaledwie jeden punkt, ale mamy jedno spotkanie rozegrane mniej. W następną sobotę, 11 listopada czeka nas wyjazdowa rywalizacja ze Spartą Katowice, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Sezon zakończymy zaległym spotkaniem z Orłem Miedary, który rozegrany zostanie 18 listopada o godzinie 12:00.

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA RĘDZINY 4:0 (2:0)
1:0 – Jacek Jarnot 9′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
2:0 – Daniel Paszek 41′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)
3:0 – Jacek Jarnot 71′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
4:0 – Dawid Pasieka 75′ (ASYSTA: Jacek Jarnot)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski (46. Szymon Sobierajewicz), Bartosz Nowotnik (46. Maciej Stachoń), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (65. Dawid Pasieka), Łukasz Winiarczyk (73. Oliwier Gasz), Krzysztof Renner, Marcin Rosiński (80. Bartosz Marchewka), Przemyslaw Żemła (78. Jakub Roj), Jacek Jarnot, Maciej Niesyto. TRENER: Dawid Brehmer.

UNIA RĘDZINY: Artur Kowalczyk – Szymon Kowalczyk, Arkadiusz Porochnicki (70. Bartosz Bąk), Marcel Przygodzki, Piotr Góralczyk, Jakub Rumin (72. Kiryll Levchenko), Dawid Niedbała (70. Tymoteusz Trzepizur), Marcel Nurek, Dawid Błasik (52. Mikołaj Kempa), Igor Weżgowiec, Piotr Andrzejewski (46. Oskar Krawczyk). TRENER: Robert Siuda.

Żółte kartki: Daniel Paszek, Mateusz Wacławski, Dawid Brehmer – Szymon Kowalczyk.