ORZEŁ MIEDARY – PODLESIANKA KATOWICE 1:1

ORZEŁ MIEDARY – PODLESIANKA KATOWICE 1:1

19 listopada 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Ostatnie tegoroczne spotkanie naszej drużyny z Orłem Miedary zakończyło się rezultatem 1:1, a jedyną bramkę dla Podlesianki zdobył w 52 minucie Sebastian Kopeć. Nasza drużyna co prawda nie przedłużyła serii zwycięstwo do dziesięciu z rzędu, ale i tak mamy ogromne powody do dumy – zostaliśmy przecież Mistrzem Jesieni, mając trzy punkty przewagi nad Dramą Zbrosławice i Unią Dąbrowa Górnicza.

Sobotnie spotkanie toczone było w iście zimowej aurze, bo termometry podczas spotkania wskazywały zaledwie jeden stopień powyżej zera. W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele, a jedyną bramkę w ostatniej akcji pierwszej odsłony zdobyli goście, wykorzystując nieporozumienie w defensywie Podlesianki i pakując piłkę do pustej bramki.

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła z dużym animuszem, co było widać od pierwszych minut po przerwie. Efektem tego była szybko zdobyta bramka przez Sebastiana Kopcia, który idealnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Paszka. Nasza drużyna w drugiej połowie miała ogromną przewagę i kilka znakomitych okazji. Kotłowało się pod bramką Orła, ale o tym szerzej opowiemy w materiale filmowym który już niebawem pojawi się na kanale Podlesianka.TV. Do swojego dorobku dopisujemy jeden punkt i choć nie do końca jesteśmy z niego zadowoleni, to szanujemy ten rezultat i z dużym optymizmem wejdziemy w rundę wiosenną.

ORZEŁ MIEDARY – PODLESIANKA KATOWICE 1:1 (1:0)
1:0 – Karol Kajda 45′
1:1 – Sebastian Kopeć 52′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

ORZEŁ MIEDARY: Dominik Brzozowski – Karol Kajda (46. Wojciech Popiel), Mateusz Urbański, Piotr Kocot (72. Sebastian Dworaczek), Arnold Imiołczyk, Oskar Musik, Wojciech Kotalczyk (76. Paweł Daszkiewicz), Jakub Michalczyk (46. Piotr Konieczny), Oskar Ziemianek (60. Mateusz Bednorz), Mariusz Korzeniowski, Remigiusz Curyło. TRENER: Sebastian Foszmańczyk.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Szymon Sobierajewicz, Maciej Stachoń (46. Mateusz Wacławski), Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek, Sebastian Kopeć (75. Dawid Pasieka), Krzysztof Renner, Marcin Rosiński, Jacek Jarnot, Maciej Niesyto. TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Korzeniowski, Daszkiewicz, Bednorz – Niesyto, Brehmer, Chrząszcz.
Sędzia główny: Marcin Kwiecień (Dąbrowa Górnicza)
Sędziowie asystenci: Cezary Chlebowski (Będzin), Paweł Jakubowski (Sosnowiec)