PODLESIANKA KATOWICE – PIAST II GLIWICE 1:1

9 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

Pechowym remisem zakończyło się inauguracyjne spotkanie w rundzie wiosennej, w którym Podlesianka Katowice rywalizowała u siebie z Piastem II Gliwice. Po meczu pozostał spory niedosyt, ale nie traktujemy tego remisu jak porażki – wręcz przeciwnie, to motywacja do dalszej pracy, bo w dalszym ciągu mamy sporo do zrobienia.

W pierwszej połowie nasza drużyna stworzyła sobie kilka ciekawych sytuacji, ale bardzo dobrze między słupkami bramki Piasta spisywał się Bartłomiej Jelonek. Na prowadzenie udało nam się wyjść w 40 minucie meczu. Łukasz Grzeszczyk dorzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam głową zagranie przedłużył Marcin Rosiński a futbolówka spadła wprost pod nogi Jacka Jarnota, który obrócił się z piłką w kierunku bramki i huknął tuż pod poprzeczkę.

W drugiej połowie nasza drużyna mogła a nawet powinna podwyższyć prowadzenie, ale fantastycznie tego dnia dysponowany był wspomniany już Bartłomiej Jelonek, który w kilku sytuacjach obronił swój zespół przed utratą gola. Niewykorzystane sytuacje przez Podlesiankę zemściły się niestety w najgorszym momencie, bo niemal w ostatniej akcji meczu. Do siatki tuż z za pola karnego trafił Toya Nakajima i rzutem na taśmę zapewnił swojej drużynie jeden punkt, z którego gościa po meczu byli bardzo zadowoleni, a nam zabrakło już czasu, aby powalczyć o coś więcej niż remisowy rezultat.

Podlesianka kolejny mecz rozegra w następną sobotę w Bytomiu, gdzie o godzinie 13:00 zagramy z tamtejszymi Szombierkami.

PODLESIANKA KATOWICE – PIAST II GLIWICE 1:1 (1:0)
1:0 – Jacek Jarnot 40′ (ASYSTA: Marcin Rosiński)
1:1 – Toya Nakajima 90+4′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (70. Dawid Pasieka), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek, Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (75. Marius Curos), Maciej Niesyto (60. Maciej Stachoń). TRENER: Dawid Brehmer.

PIAST II GLIWICE: Bartłomiej Jelonek – Piotr Liszewski (46. Adam Kaleta), Oskar Bernatek, Dominik Świetlicki, Sebastian Dulęba, Wiktor Figołuszka, Oskar Leśniak, Jakub Skupień (74. Daniel Justin), Toya Nakajima, Kamil Lubowiecki, Piotr Urbański (65. Dawid Chojnowski (85. Wojciech Kędziora). TRENER: Maciej Szmatiuk.

Żółte kartki: Niesyto, Wacławski – Figołuszka, Liszewski, Podgórski, Świetlicki.
Sędzia główny: Sławomir Smaczny (KS Bytom)
Sędziowie asystenci: Szymon Janicki, Wojciech Wydra (KS Bytom)