SZOMBIERKI BYTOM – PODLESIANKA KATOWICE 1:4

16 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 17. Kolejki I Grupy IV Ligi, Podlesianka Katowice pokonała na wyjeździe Szombierki Bytom 4:1. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Sebastian Kopeć, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Rosiński i Łukasz Grzeszczyk.

Opisując po krótce sobotnie wydarzenia w Bytomiu śmiało możemy napisać, że Podlesianka od pierwszych minut narzuciła swoje warunki gry czym mocno zaskoczyła gospodarzy. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać, bo już w 6. minucie meczu do siatki Adriana Dorosławskiego trafił Sebastian Kopeć, który popisał się idealnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Grzeszczyka. W pierwszej połowie Szombierki tak naprawdę tylko raz zagroziły bramce Artura Tomanka. Uczynił to Giorgi Tsuleskiri, który z obrębu pola karnego uderzył na bramkę obchodzącego dziś swoje urodziny golkipera Podlesianki, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek i wyszła w boisko. W 37 minucie meczu Podlesianka wyprowadziła błyskawiczną kontrę, a występujący dzisiaj na nietypowej dla siebie pozycji lewego wahadłowego Marius Curos idealnie zagrał do Marcina Rosińskiego, który ruszył w kierunku bramki Szombierek a po drodze poradził sobie jeszcze z obrońcą gospodarzy i w sytuacji sam na sam pokonał Adriana Dorosławskiego. Gospodarze reklamowali w tej sytuacji spalonego naszego kapitana, ale jak pokazały powtórki podczas naszej transmisji na żywo, nie było o tym mowy bo Marcin Rosiński do zagrania Mariusa Curosa wychodził wyraźnie z własnej połowy.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Artura Tomanka. Kolejne trafienie w tym meczu zaliczyli jednak goście, a uczynili to w dokładnie taki sam sposób, jak przy otwierającym trafieniu w tym meczu. Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z rzutu rożnego, a po raz kolejny Sebastian Kopeć wyskoczył najwyżej w polu karnym i choć Dorosławski próbował jeszcze interweniować, to piłka przełamała jego ręce i wpadła do siatki. Gospodarze do siatki Artura Tomanka trafili w 77. minucie, a dobrą akcję lewą stroną boiska z piątego metra wykończył Adrian Długosz. Ostatnie słowa w tym meczu należało jednak do Podlesianki. Daniel Paszek który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu, idealnie zagrał w pole karne do znajdującego się tam Łukasza Grzeszczyka. Popularny „Grzeszczu” położył na trawie Adriana Dorosławskiego i choć ten się jeszcze pozbierał, to nasz zawodnik wpakował piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego golkipera, ustalając tym samym wynik meczu na 4:1 dla Podlesianki.

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy naszym kibicom za kapitalne wsparcie przez całe spotkanie, które było słyszalne nie tylko z boiska ale i z krytej trybuny stadionu Szombierek Bytom! Dziękujemy i zachęcamy do wypatrywania materiałów filmowych z dzisiejszego spotkania a także obszernego fotoreportażu autorstwa Grzegorza Matli.

SZOMBIERKI BYTOM – PODLESIANKA KATOWICE 1:4 (0:2)
0:1 – Sebastian Kopeć 6′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
0:2 – Marcin Rosiński 37′ (ASYSTA: Marius Curos)
0:3 – Sebastian Kopeć 65′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
1:3 – Adrian Długosz 77′
1:4 – Łukasz Grzeszczyk 80′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

SZOMBIERKI BYTOM: Adrian Dorosławski – Hubert Tylec, Giorgi Tsuleskiri (75. Adrian Długosz), Kamil Moritz (75. Adrian Matys), Bartosz Kowalczyk (60. Jakub Okaj), Radosław Dzierbicki, Łukasz Łebko, Michał Wiśniewski, Marcin Grolik, Dominik Mazur (46. Michał Orzeszyna), Igor Stasiński (25. Jakub Szczepanik). TRENER: Łukasz Bereta.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski (80. Jakub Roj), Bartosz Nowotnik (70. Daniel Paszek), Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Kopeć (66. Krzysztof Renner), Łukasz Winiarczyk, Marius Curos, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (84. Artur Taradaj). TRENER: Dawid Brehmer.

Sędzia główny: Leszek Lewandowski (Gliwice), Sędziowie liniowi: Tomasz Czermak (Gliwice), Janusz Lis (Ruda Śląska).