ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA

22 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

Przed naszą drużyną kolejne spotkanie w rundzie wiosennej. W sobotnie popołudnie na Sołtysią przyjedzie zwycięzca rozgrywek w ubiegłym sezonie, Szczakowianka Jaworzno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30.

Nasz sobotni rywal w bieżącym sezonie nie spisuje się jednak już tak dobrze. Klub w ostatnim czasie przechodził spore zamieszane, bo po rundzie jesiennej zrezygnowano z usług trenera Pawła Cygnara, który kilka dni temu został mianowany nowym szkoleniowcem MKS-u Myszków. Zarząd Klubu przygotowanie do rundy wiosennej powierzył Damianowi Krajanowskiemu, który nie poprowadził Szczakowianki.. w żadnym oficjalnym meczu, bo w Jaworznie zmienił się Zarząd Klubu i trenerowi podziękowano. Nowym szkoleniowcem został Daniel Płatek, dla którego początek wiosny nie jest zbyt udany – Szczakowianka poniosła dwie porażki, ulegając najpierw ostatniej w tabeli Unii Rędziny, a przed tygodniem trzy punkty z Jaworzna wywiozła druga drużyna Piasta Gliwice. Oba te pojedynki zakończyły się rezultatem 0:2, dlatego goście w Katowicach będą musieli poszukać nie tylko pierwszych punktów w tej rundzie, ale również pierwszej bramki. Najlepszym strzelcem drużyny jest Michał Chrabąszcz, który na swoim koncie zanotował osiem ligowych trafień.

Nasza drużyna do sobotniego meczu przystępuje w możliwie najsilniejszym składzie, bo do drużyny – po pauzie w ostatnim meczu z Szombierkami, wraca już Maciej Niesyto. Nasza drużyna w ostatnim meczu z Szombierkami zaprezentowała się znakomicie, kontrolując spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty. Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest cały czas Jacek Jarnot, który ma na swoim jedenaście zdobytych bramek.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców. W przerwie spotkania będzie można wygrać absolutny unikat – koszulkę meczową Łukasza Grzeszczyka, a na spotkaniu tradycyjnie dostępna będzie kiełbasa z grilla w cenie 10 złotych. Wszystko to dzięki Piekarni Adam z Podlesia a także Restauracji Pyszny Obiad z katowickich Piotrowic.

NAJLEPSI STRZELCY OBU DRUŻYN:

Podlesianka (32): 11 – Jacek Jarnot*, 5 – Daniel Paszek, 3 – Maciej Niesyto, Łukasz Grzeszczyk, Łukasz Kopeć, 2 – Dawid Pasieka, Bartosz Nowotnik, Marcin Rosiński, 1 – Artur Taradaj, Mateusz Wacławski

Szczakowianka Jaworzno (25): 8 – Michał Chrabąszcz, 4 – Paweł Szołtys, Marcin Smarzyński, 3 – Oleksandr Kotov,  Arkadiusz Kowalczyk 2 – Dawid Skrzypiński, 1 – Maciej Rydz