PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 2:0

PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 2:0

23 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu osiemnastej kolejki I Grupy IV Ligi, nasza drużyna rywalizowała u siebie ze Szczakowianką Jaworzno. Podopieczni Dawida Brehmera po ciężkim meczu zwyciężyli 2:0, a bramki w tym meczu zdobywali Jacek Jarnot i Łukasz Grzeszczyk.

Pierwsza połowa nie porwała licznie zgromadzonej publiczności przy ulicy Sołtysiej. Brakowało sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką i pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym, aczkolwiek rozczarowującym bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie naszej drużynie w końcu udało się dopiąć swego. W 70 minucie znajdujący się w polu karnym Łukasz Grzeszczyk krótko zagrał do Daniela Paszka, a ten dośrodkował z pierwszej piłki wprost na głowę Jacka Jarnota. Napastnik LGKS-u idealnie dostawił głowę, a piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki gości i wyszliśmy na prowadzenie. Schowana do tej pory za podwójną gardą Szczakowianka Jaworzno z upływem minut musiała się coraz mocniej otwierać, co przyniosło nam drugą bramkę w doliczonym czasie gry. Szybki kontratak z własnej połowy wyprowadził wprowadzony w drugiej połowie Marius Curos, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zauważył niepilnowanego w polu karnym Łukasza Grzeszczyka. Nasz pomocnik z zimną krwią uderzył po długim rogu nie dając szans na interwencję Dawidowi Gargaszowi, a piłka pomimo rozpaczliwej interwencji jednego z obrońców Szczakowianki wpadła do siatki i ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 2:0.

Wkrótce pomeczowe materiały filmowe i obszerna, tradycyjna fotorelacja. Dziękujemy wszystkim kibicom, że pomimo tak niesprzyjającej aury pojawili się przy Sołtysiej i głośno wspierali nasz zespół!

PODLESIANKA KATOWICE – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 2:0 (0:0)
1:0 – Jacek Jarnot 70′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
2:0 – Łukasz Grzeszczyk 90′ (ASYSTA: Marius Curos)

PODLESIANKA KATOWICE: Marcel Owsiński – Maciej Stachoń (90. Jakub Roj), Mateusz Wacławski, Łukasz Grzeszczyk (90. Oliwier Gasz), Daniel Paszek (73. Marius Curos), Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (88. Marcin Nawrot), Maciej Niesyto (46. Bartosz Nowotnik). TRENER: Dawid Brehmer.

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO: Dawid Gargasz – Dawid Skrzypiński, Dominik Małkowski, Maciej Grudziński, Maciej Rydz (77. Piotr Zieliński), Paweł Szołtys (77. Mateusz Budak)x, Damian Hałatek (70. Konrad Kumor), Oleksandr Kotov, Michał Chrabąszcz (55. Daniel Ostaszewski), Arkadiusz Kowalczyk, Mikołaj Gądek. TRENER: Daniel Płatek.

Żółte kartki: Rosiński – Szołtys, Kotov, Smarzyński.
Sędziowali: Przemysław Wadas (Główny), Rafał Kalinowski, Tymoteusz Bromboszcz (Asystenci). – KS TYCHY.