PODLESIANKA KATOWICE – PRZEMSZA SIEWIERZ 3:0

31 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W Wielką Sobotę Podlesianka Katowice podejmowała przy Sołtysiej Przemszę Siewierz, która w ligowej tabeli zajmowała siódmą pozycję. Po bardzo dobrej drugiej połowie, w której w dwanaście minut zdobyliśmy trzy bramki wygraliśmy z naszymi rywalami 3:0 i umocniliśmy się na pozycji lidera tabeli w IV Lidze.

W pierwszej połowie meczu nie doczekaliśmy się goli. Optyczną przewagę miała co prawda Podlesianka, ale niewiele z niej wynikało. Zarówno Artur Tomanek jak i Przemysław Popczyk nie mieli zbyt wiele pracy, a nisko ustawiona drużyna Przemszy nie pozwalała na zbyt wiele w ofensywie naszej drużynie.

W drugą połowę z dużym animuszem weszła Podlesianka, która zdecydowanie podkręciła tempo. Pierwszego gola zdobywamy w 56. minucie meczu, a mocną piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska idealnie na długi słupek posłał Łukasz Grzeszczyk, a tam jak rasowy snajper zachował się Mateusz Wacławski, który uprzedził bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Drugie trafienie, które padło cztery minuty później było niewątpliwie ozdobą sobotniego spotkania. Dwójkowa akcja Marcina Rosińskiego z Bartoszem Nowotnikiem zakończyła się fantastycznym golem tego drugiego, który nie dość że idealnie ułożył sobie piłkę do strzału, to umieścił ją w samym okienku bramki. Trzecią, ostatnią bramkę dorzucamy w 68 minucie. Znakomitą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Maciej Niesyto który zagrał w pole karne do Łukasza Grzeszczyka. Ten został jednak uprzedzony przez jednego z obrońców Przemszy, ale ten zagrał piłkę tak niefortunnie, że ta trafiła wprost na nogę Jacka Jarnota który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do końca spotkania w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania i tegoroczne Święta Wielkanocne spędzimy jako lider IV Ligi, mając nad drugą w tabeli Spartą Katowice 6 punktów przewagi.

PODLESIANKA KATOWICE – PRZEMSZA SIEWIERZ 3:0 (0:0)
1:0 – Mateusz Wacławski 56′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
2:0 – Bartosz Nowotnik 60′ (ASYSTA: Marcin Rosiński)
3:0 – Jacek Jarnot 68′ (ASYSTA: Maciej Niesyto)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (60. Maciej Niesyto), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek, Sebastian Kopeć (66. Krzysztof Renner), Łukasz Winiarczyk, Marius Curos (80. Artur Taradaj), Marcin Rosiński, Przemysław Żemła (72. Dawid Pasieka), Jacek Jarnot. TRENER: Dawid Brehmer.

PRZEMSZA SIEWIERZ: Przemysław Popczyk – Damian Siemański, Dominik Chmielewski (75. Michał Kamiński), Damian Adamiecki, Patryk Bartusiak (80. Fabian Klama), Norbert Bębenek (70. Patryk Timochina), Stanislav Zakcharchenko, Michał Kieca, Kacper Czajkowski, Maksym Niemiec, Dawid Jarka (65. Fabian Cieślar). TRENER: Mateusz Mańdok.

Żółte kartki: Kopeć – Siemański, Bartusiak, Zakcharchenko.
Sędzia główny: Mateusz Długosz, Asystenci: Jakub Tekieli, Szymon Kołek.