PODLESIANKA – VICTORIA CZĘSTOCHOWA 1:1

21 kwietnia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnim spotkaniu 22. Kolejki I Grupy IV Ligi, Podlesianka Katowice zremisowała przy Sołtysiej z Victorią Częstochowa 1:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Daniel Paszek w drugiej połowie spotkania.

Pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem dla licznie zgromadzonej publiczności. Goście na prowadzenie wyszli w 25 minucie, kiedy to z 20 metrów na bramkę Artura Tomanka uderzył Oskar Mazerant, a piłka pomimo próby interwencji naszego bramkarza odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie nasza drużyna mocno podkręciła tempo, ale na próżno było szukać klarownych sytuacji pod bramką Victorii. Do wyrównania udaje nam się doprowadzić w 70 minucie meczu. Maciej Niesyto rozrzucił piłkę na prawą stronę boiska do Bartosza Nowotnika, a ten minął rywala i zagrał na piąty metr do Daniela Paszka. Nasz zawodnik oddał strzał który – uczciwie pisząc – powinien być łatwym kąskiem dla bramkarza Victorii Rafała Koteckiego, ale golkiper naszych rywali tak niefortunnie złapał piłkę, że ta przeszła mu pod nogami i wpadła do siatki. Nasza drużyna do końcowych minut, w rzęsistym i chłodnym deszczu próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie podzieliśmy się punktami z Victorią Częstochowa. Szerzej o sobotnim pojedynku już wkrótce w naszym tradycyjnym materiale filmowym.

PODLESIANKA KATOWICE – VICTORIA CZĘSTOCHOWA 1:1 (0:1)
Daniel Paszek 70′ – Oskar Mazerant 25′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski (19. Jakub Roj), Bartosz Nowotnik, Daniel Paszek, Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marius Curos (65. Maciej Stachoń), Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot, Maciej Niesyto (89. Artur Taradaj). TRENER: Dawid Brehmer.

VICTORIA CZĘSTOCHOWA: Rafał Kotecki – Adrian Błaszkiewicz, Bartosz Kiełkowicz, Krystian Przybylski, Marcin Kowalski, Karol Tomczyk (55. Adrian Krysik), Mateusz Skibiński (90. Mateusz Pasiuk), Jakub Matyja (62. Mariusz Figzał), Daniel Błędowski, Dawid Jargosz (73. Oskar Krawczyk), Oskar Mazerant (46. Eryk Krupa). TRENER: Adrian Pasieka.

Żółte kartki: Daniel Błędowski, Eryk Krupa – Marcin Krzyżowski
Sędziowali: Mateusz Patla (Sędzia Główny), Bartosz Jeż, Marcin Knopek (Wodzisław Śląski)