Ostatni sparing za nami – został tydzień na poprawę!

2 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

W ostatnim test-meczu okresu przygotowawczego nasz Zespół rozgrywał wyjazdowe spotkanie z występującym w I grupie  IV Ligi Gwarkiem Tarnowskie Góry. Niestety główny sprawdzian przed nadchodzącą inauguracją ligową został przez naszych zawodników oblany, gdyż ulegliśmy Gwarkowi, aż 5-1.

Pierwsza połowa meczu zupełnie nie zapowiadała późniejszego pogromu. Od początku spotkania Podlesianka była zespołem dojrzalszym, który pewnie operował piłką i często stwarzał sobie sytuacje podbramkowe. Pierwszą okazja nadarzyła się w 10 minucie, kiedy Gąsiorek wypuścił w uliczkę Szpiecha, ale nasz nowo pozyskany skrzydłowy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kilka minut później wyszliśmy już na prowadzenie – najpierw z rzutu wolnego słupek obija Bubrowski, a skuteczną dobitką popisuje się Kaczmarczyk.

Mogliśmy dość szybko podwyższyć prowadzenie, lecz  po dograniu z lewej strony Warzechy, strzał Kaczmarczyka z najbliższej odległości broni bramkarz Gwarka.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i po naprawdę dobrej grze schodziliśmy na przerwę z prowadzeniem 0-1.

To co stało się w drugich 45 minutach można nazwać tylko jednym słowem – nokaut. W przeciągu dwóch pierwszych minut Gwarek strzelił dwa gole po stałych fragmentach i wyszedł na prowadzenie. Kolejne minuty tylko potęgowały niemoc graczy Podlesianki, którzy oszołomieni takim obrotem sprawy zaczęli popełniać szkolne wręcz błędy. Zawodnicy Gwarka okazali się wytrawnymi graczami i raz po raz punktowali wykorzystując przede wszytskim niedokładność w zagraniach naszych piłkarzy.

Liga już w przyszłą sobotę i na pierwszy plan wysuwa się już inauguracyjny mecz z Iskrą Pszczyna. Zawodnicy mają tydzień by dopracować niedociągnięcia i wybrać – czy wolą grać tak jak w pierwszej połowie – z pomysłem, zaangażowaniem i wolą walki, czy wywieszą białą flagę i powtórzą mizerną drugą połowę.

Wicelider z poprzedniego sezonu na pewno okaże się mocnym rywalem i tylko maksymalna mobilizacja i perfekcyjna organizacja gry pozwolą nam udanie rozpocząć nowy sezon.

W sparingu nie wystąpił zwolniony z przyczyn osobistych Mateusz Sowa, a także kontuzjowani – Daniel Jacenik i Dawid Jurowicz, oraz jak się okazało po dokładnej diagnozie lekarskiej – na ponad miesiąc wypadający z gry – Paweł Koźniewski. Do drużyny dopiero pod koniec sierpnia dołączy natomiast Bartosz Gruszczyński.