Raport z treningów

Raport z treningów

26 stycznia 2013 0 przez Admin

Po dwóch tygodniach treningów zespół Podlesianki miał rozegrać pierwszy tej zimy sparing, a przeciwnikiem miała być ekipa IV-ligowej Iskry Pszczyna. Niestety boisko MOSiR-u Katowice przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach-Kostuchnie zupełnie nie nadawało się do gry i mecz obu zespołów przełożono na termin późniejszy. Zamiast tego Podlesianka rozegrała grę wewnętrzną na własnym boisku. Warunki również nie były rewelacyjne, jednak aspekt motoryczny treningu został osiągnięty w 100%.

Trener Rafał Bosowski nie krył zadowolenia wynikami tzw. „Beep Testu”, który przy wykorzystaniu komputerowego monitoringu tętna, przeprowadzony został na hali Kolejarza Katowice w zeszły wtorek. Praktycznie wszyscy zawodnicy znacząco poprawili swoją wydolność z poprzedniego roku, a u wielu poprawiła się zdolność restytucji wysiłkowej.

Frekwencja za zajęciach jest bardzo dobra. W dalszym ciągu z drużyną trenuje trójka nowych zawodników a swój akces do zespołu potwierdził już Grzegorz Sikora. Generalnie największym wzmocnieniem zespołu jest utrzymanie kadry z zeszłej rundy, która osiągnęła rewelacyjny wynik 13 zwycięstw z rzędu a 14 bez porażki.

Przy ciężkiej sytuacji finansowej klubu, budujemy zespół w oparciu o graczy, którzy chcą się przede wszystkim rozwijać piłkarsko, nie myśląc przy tym o zarobkowaniu. Średnia wieku zespołu nie przekracza 24 lat i wielu z młodych graczy, przy odpowiednim podejściu do treningów, z pewnością otrzyma swoje szanse w wyższych ligach. Dla przykładu, w letnim okienku transferowym, do III- ligowej Polonii Łaziska przeszli, odbudowani grą w barwach Podlesia, Adam Zając i Łukasz Miś.

Od poniedziałku drużyna trenować będzie w dwóch grupach. Jedna na wcześniej ustalonych progach tlenowych budować będzie wytrzymałość na boisku, natomiast druga na samodzielnie zaadaptowanej sali, pracować będzie nad siłą i wzmacnianiem poszczególnych partii mięśniowych. Z własnych środków sztab szkoleniowy Podlesianki zakupił wyposażenie salki takie jak: piłki gimnastyczne, karimaty, gryfy z pełnym obciążeniem, zestaw gum gimnastycznych i tzw. loopów.

Liczymy, iż zima trochę odpuści i w najbliższą sobotę o godz. 16.00 rozegramy sparing z Nadwiślanem Góra.