Podlesianka vs MKS Lędziny 2:2 – sparing

21 lutego 2013 0 przez Admin

Sparingowy cykl Podlesianki trwa w najlepsze. W trzy dni po wygranym meczu z Sołą Łęki nasz zespół zremisował z 5 drużyną I grupy katowickiej Klasy Okręgowej – MKS-em Lędziny 2-2 (1-0)

Pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, gospodarzom obiektu na Kotuchnie udało się odśnieżyć boisko, dzięki czemu nie trzeba było odwoływać spotkania.

W pierwszej części gry, to goście z Lędzin mieli optyczną przewagę, jednak pewnie interweniujący Krzysztof Urbacz zachowywał czyste konto. Ok. 35 minuty z prawej strony płaską piłkę wzdłuż bramki posyła Sikora, a Krzysztof Michalski na raty umieszcza ją w bramce, dając prowadzenie naszemu zespołowi.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak goście w tej części gry byli skuteczniejsi, dzięki czemu w odstępie 15 minut udało im się doprowadzić do wyniku 1-2. W końcówce spotkania udało nam się uzyskać przewagę i stworzyć kilka groźnych okazji do zdobycia gola. Po błędzie bramkarza, bramkę wyrównująca zdobył Grzegorz Sikora.

Niestety tradycyjnym już problemem okazały się braki kadrowe. Tym razem w gronie wykluczonych z udziału w sparingu znalazło się aż 9 zawodników! Byli to: Bartkiewicz, Kożniewski, Sowa, Łoboda, Stompor, Ochojski, Paszek, Jurowicz i Fojcik.

Cieszy fakt, ze po dłuższej przerwie spowodowanej urazem stawu skokowego, do gry wrócił już Adrian Leks.

LGKS 38 Podlesianka – MKS Lędziny 2-2 (1-0)

Bramki: Michalski, Sikora

Skład Podlasianki: Urbacz (Wolan) – D.Jakubczyk, Gebczyk, Piwczyk, Sarzała – K.Jakubczyk (Gruszczyński), Brehmer (Szymik), Bobrowski, Sikora (Kubacki) – Michalski, Muszalik (Leks)