Podlesianka vs Unia Kosztowy 2:0 – sparing

24 lutego 2013 0 przez Admin

W siódmym tej zimy sparingu, Podlesianka odniosła czwarte zwycięstwo, ogrywając 2-0 (1-0) drużynę Unii Kosztowy. Nasi rywale z 26 punktami zajmują po rundzie jesiennej 4 miejsce w I grupie katowickiej Klasy Okręgowej.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszego zespołu, który w żadnej strefie boiska nie dawał rywalom miejsca na swobodne rozgrywanie piłki, a doskonalych sytacji do strzelenia gola nie wykorzystali Karol Jakubczyk i Krzysztof Michalski. W 35 minucie po ładnej akcji zespołowej formalności dopełnia Grzegorz Rajman i mamy 1-0. W niedługim czasie powinno się okazać , czy ten wieloletni gracz Rozwoju Katowice, ale również ekstraklasowej Odry Wodzisław i Ruchu Chorzów zasili szeregi Podlesianki.

W drugiej części gry w dalszym ciągu mielismy przewagę w posiadaniu piłki, jednak po naszych kilku indywidaulancyh błędach, goście z Mysłowic również dochodzili do sytuacji strzeleckich, na szczęście obaj nasi bramkarze – Urbacz i Wolan zachowali czyste konto. Wielkie brawa należą się temu drugiemu, gdyż mimo bolesnego urazu kolana i braku możliwości zmiany, udało mu się dotrwać na boisku do końca meczu.

Prowadzenie podwyższył w 65 minucie, po akcji sam na sam z bramkarzem – Adrian Leks.

Z gry w sparingu wypadli: Mateusz Sowa, Kamil Bartkiewicz, Daniel Paszek i Kamil Ochojski, Artur Szymik, Emanuel Stompor (kontuzje) oraz Paweł Koźniewski i Artur Fojcik.

LGKS 38 Podlesianka – Unia Kosztowy 2-0 (1-0)

Bramki: Rajman, Leks

Skład Podlesianki: Urbacz (Wolan) – Sarzała (D.Jakubczyk), Brehmer, Piwczyk, Łoboda – K.Jakubczyk (Gruszczyński), Bubrowski, Rajman (Gębczyk), Sikora (Muszalik) – Jurowicz (Leks), Michalski (Kubacki)