Podlesianka vs Nadwiślan Góra 1:5 – sparing

19 marca 2013 0 przez Admin

W związku z niespodziewanym nawrotem zimy i ostrymi mrozami musieliśmy na tydzień przed inauguracją lig zmienić plany i zamiast wyjazdowego spotkania z Sołą Łęki, zmierzyliśmy się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Boya-Żeleńskiego w Katowicach z bardzo silną ekipą Nadwiślana Góra. Niestety goście spod Pszczyny po raz drugi tej zimy dali nam srogą lekcję futbolu i doznaliśmy bolesnej porażki 1-5 (1-1).

Jak to w piłce bywa, nie wszystko można postrzegać przez pryzmat końcowego wyniku. Kolejny raz w pierwszych 45 minutach zagraliśmy bardzo dobrze, prezentując momentami zagrania, na które wyżej notowany przeciwnik nie potrafił znaleźć sposobu. Ozdobą meczu była nasza akcja z 15 minuty, gdzie trójkowe rozegranie Bubrowski-Michalski-Rajman, na bramkę zamienił ostatni z nich.

W drugiej połowie jakość naszej gry spadła, jednak musimy mieć na uwadze, że kilku zawodników takich jak Bartkiewicz, Sowa czy Paszek jest po długotrwałych kontuzjach a Koźniewski nadrabia zaległości spowodowane wyjazdem, w związku z czym każdy kolejny rozegrany mecz i jednostka treningowa jest dla nich dużym krokiem w odbudowaniu właściwej formy.

W ciągu całego okresu przygotowawczego zespół wykonał kawał dobrej roboty i mimo kilku sparingowych wpadek, jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie sztabu szkoleniowego i wszystkich zawodników zostaną przekute na dobre wyniki w meczach mistrzowskich.

Już za tydzień czeka nas wyjazd do „jaskini lwa”, gdzie zmierzymy się z liderującym w tabeli RKS-em Grodziec Będzin.

LGKS 38 Podlesianka – Nadwiślan Góra 1-5 (1-1)