Podsumowanie okienka transferowego w Podlesiance

Podsumowanie okienka transferowego w Podlesiance

28 marca 2013 0 przez Admin

Zakończyły się ruchy transferowe w naszym Klubie, jednocześnie zamknięta została kadra zawodnicza na rundę wiosenną senonu 2012/2013, która liczyć będzie 23 nazwiska.

Nowi gracze naszego Zespołu to:

  • Grzegorz Rajman (pomocnik, r.75) – transfer definitywny z Soły Oświęcim Zawodnik przez znaczną część swojej kariery występował w barwach Rozwoju Katowice, gdzie w sezonie 2003/2004 wygrał klasyfikację :”Brązowych Butów” dla najlepszego III-ligowca. Grał również w Odrze Wodzisław, zaliczając 4 występy w Ekstraklasie, Ruchu Chorzów (II liga) oraz Sole Oświęcim, z którą zdobył dwa awanse – z A-klasy do IV ligi. Soła po rundzie jesiennej zajmuje 1 miejsce w tabeli IV ligi Małopolskiej.
  • Daniel Paszek (pomocnik, r.93) – wypożyczenie z Rozwoju Katowice . Wychowanek AKS-u Mikołów, jednak większość szczebli kariery juniorskiej przeszedł w Rozwoju Katowice, gdzie w roku 2010 włączony został do kadry pierwszej drużyny. Przez dwa sezony zaliczył 41 występów w III-lidze, strzelając 3 gole. W sezonie 2011/2012 awansował z Katowickim zespołem do II-ligi. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu zaliczył na tym szczeblu rozgrywkowym 10 występów.
  • Grzegorz Sikora (pomocnik, napastnik r.84) – transfer definitywny z AKS-u Mikołów. Zawodnik związany z Mikołowem, jednak pierwsze kroki w seniorskiej piłce zaczynał w barwach Pasjonata Dankowice, gdzie w latach 2002-2005 występował w IV lidze. Później zaliczył pierwsza przygodę z naszym Klubem, będąc przez kilka sezonów ważnym ogniwem zespołu. Następnie występował w Gwarku Ornontowice (IV liga) a ostatnio w AKS-ie Mikołów, z którym w ubiegłym roku zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.
  • Piotr Wolan (bramkarz, r.90) – transfer definitywny z Rozwoju Katowice. Wychowanek Rozwoju Katowice, gdzie jako „młody-zdolny”, znajdował się w okresie 2007-2009 w kadrze pierwszego zespołu ówczesnego III-ligowca. Następnie zaliczył udaną rundę w barwach IV-ligowego Górnika Wesoła a później występował w Klubach Klasy Okręgowej – MKS-ie Siemianowice i Warcie Kamieńskie Młyny. W zeszłej rundzie wypożyczony był do LKS-u Łąka.

Z drużyny odeszli:

Kamil Ćwiękała (r.94), Wojciech Florczuk (r.94), Kamil Ochojski (r. 96) – wszyscy wypożyczenie do Górnika MK Katowice, Emanuel Stompor (r.94) – kontuzja, Łukasz Knapek (r. 83) – koniec kariery

KADRA WIOSNA 2013

Bramkarze

Kamil Bartkiewicz (94), Artur Fojcik (95), Piotr Wolan (90)

Obrońcy

Józef Gębczyk (96), Dawid Jakubczyk (95), Paweł Koźniewski (89), Marcin Łoboda (89), Łukasz Piwczyk (87), Andrzej Sarzała (85), Mateusz Sowa (89)

Pomocnicy

Dawid Brehmer (83), Sebastian Bubrowski (85), Bartosz Gruszczyński (83), Karol Jakubczyk (92), Dariusz Kubacki (90), Artur Muszalik (84), Daniel Paszek (93), Grzegorz Rajman (75), Szymik Artur (76)

Napastnicy

Dawid Jurowicz (96), Adrian Leks (90), Krzysztof Michalski (86), Grzegorz Sikora (84)