Porażka z liderem

15 kwietnia 2013 0 przez Admin

Na 11 kolejnych zwycięstwach zakończyła się wyśmienita passa katowickiej Podlesianki.

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej nasz zespół uległ liderowi – RKS-owi Grodziec 0-3 i spadł na trzecie miejsce w tabeli Klasy Okręgowej.

Początek spotkania to przewaga gospodarzy, którzy czuli się zdecydowanie lepiej na grząskim, uniemożliwiającym kombinacyjną grę boisku. Ok 20 minuty indywidualną akcję przeprowadza lewoskrzydłowego Grodźca, zagrywając piłkę na przedpole do Ludwiczaka, którego centra niespodziewanie ląduje w okienku bramki strzeżonej przez Bartkiewicza. Utrata bramki podrażniła nasz zespół i ruszyliśmy do odrabiania strat. Dwukrotnie dobre strzały oddawali Rajman i Bubrowski, jednak albo fantastycznie interweniował bramkarz Będzinian albo piłka przechodziła obok bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą część gry zaczęliśmy z animuszem, przez kilka dobrych minut zamykając gospodarzy na własnej połowie. Niestety chwilę później pierwsza akcja Grodźca kończy się zamieszaniem na naszym polu karnym, przy którym najszybciej znajduje się Ludwiczak, zdobywając swoją drugą bramkę.

Utrata drugiego gola spowodowała konieczność gry w ataku pozycyjnym, niestety tego dnia nie wychodził on nam najlepiej. Mimo tego mieliśmy szanse na bramkę kontaktową, jednak próby Rajmana, Bubrowskiego i Paszka nie dały spodziewanych efektów. Gospodarzom dwukrotnie udało się wykorzystać nasze zaangażowanie w grę ofensywną i o ile w pierwszych przypadku udanie interweniował Bartkiewicz, to przy strzale Grosmana nie miał już żadnych szans. W samej końcówce spotkania szansę na honorowe trafienie miał Leks, jednak zabrakło mu centymetrów do przecięcia ostrej piłki idącej wzdłuż bramki Grodźca. Ostatnie kilka minut musieliśmy grać w dziesiątkę, gdyż po brutalnym ataku przeciwnika boisko opuścić musiał Michalski.

Porażka boli, zwłaszcza, iż zrobiliśmy wszystko by solidnie przygotować się do spotkania. Mimo tego mamy świadomość, iż przed nami praktycznie cała runda, podczas której w każdym meczu walczyć będziemy o pełną pulę. Liczymy na małe dejavu, gdyż poprzednia, jakże udana, rudna również zaczęła się od wysokiej porażki Grodźcem.

Szczególe podziękowania kierujemy do naszych wiernych kibiców, którzy w kilkudziesięciu osobowej grupie zjawili się na meczu i głośnym dopingiem wspierali zawodników w trudnych chwilach. Gwarantujemy, iż Podlesianka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa a walka o najwyższy laur dopiero się rozpoczęła!