Podlesianka vs Strażak Mierzęcice – 1:1

5 maja 2013 0 przez Admin

W trzy dni po meczu z Unią Dąbrowa Górnicza, przyszło nam zagrać kolejne spotkanie a naszym wyjazdowym rywalem był zespół Strażaka Mierzęcice. Trzy mecze w ciągu tygodnia dały nam się solidnie we znaki i to co udało nam się ugrać na trudnym terenie Strażaka, to remis 1-1.

Początek spotkania to wzajemne badanie się obu zespołów, jednak to Podlesiance udało się szybciej opanować środek pola i mimo braku sytuacji bramkowych byliśmy stroną optycznie dominującą. Niestety, jak to mamy ostatnio w zwyczaju, pierwsi straciliśmy bramkę – na 25 metrze Łoboda traci piłkę na rzecz Rafała Dramskiego, który po krótkim prowadzeniu piłki mocnym strzałem pokonuje Bartkiewicza.

Po stracie gola nie załamaliśmy rąk i staraliśmy się wysokim pressingiem atakować gospodarzy na ich połowie. Kilkukrotnie też dochodziliśmy do sytuacji, z których mogły paść gole, jednak strzały na bramkę były zbyt słabe. Dwukrotnie walkę o pozycję ze środkowym obrońcą wygrywał Sikora, jednak w obu przypadkach po stykowych starciach arbiter nie dopatrywał się fauli.

Tuż przed przerwą w polu bramkowym wychodzącego do piłki Rajmana nieprzepisowo zatrzymuje obrońca i w tym przypadku sędzia nie miał już wątpliwości wskazując na rzut karny. Pewnym wykonawcą „jedenastki” był drugi raz w tej rundzie Daniel Paszek.

Po przerwie wzmocniliśmy siłę ofensywną, wracając do ustawienia z dwoma napastnikami. Przez kwadrans mocno napieraliśmy na naszych rywali, niestety jedyne co udawało nam się wywalczyć to stałe fragmenty gry, po których troszkę kotłowało się na polu karnym Strażaka.

W kolejnej fazie gry, to Strażak przejął inicjatywę i kilkukrotnie przeprowadzał naprawdę groźne kontry. W 70 minucie po nieporozumieniu w naszych szykach obronnych, faulowany na polu karnym jest Dramski i sędzia po raz drugi w tym meczu dyktuje rzut karny, do którego podchodzi Gałęziok. Nasz bramkarz obiera dobry róg lecz nie musi interweniować, gdyż strzelec uderza obok bramki.

Ostatni kwadrans to głównie walka o piłkę i nerwowa gra z obu stron.

Ostatecznie punkt z ciężkiego terenu przyjmujemy z umiarkowanym zadowoleniem i powoli czekamy na prestiżowy pojedynek z trzecią w tabeli Wartą Zawiercie. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00 na stadionie Podlesianki.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH FANÓW NASZEGO ZESPOŁU!!