Podlesianka vs Jastrząb Bielszowice – 5:1

15 czerwca 2013 0 przez Admin

Kolejny krok w stronę upragnionego awansu zrobili w meczu z Jastrzębiem Bielszowice zawodnicy LGKS-u 38 Podlesianka. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1-5 zespół umocnił swoją pozycję wśród zespołów, które mają szansę awansować z 2-go miejsca. Oczywiście Podlesianka ma przed sobą jeszcze trzy bardzo ważne mecze i w każdym z nich zawodnicy muszą zagrać na maksa!

Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo i to gospodarze otrzymali jako pierwsi szansę na zdobycie gola, lecz ich napastnik z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. Sytuacja Jastrzębia podziałał na nas jak płachta na byka i już kolejne minuty pozwoliły nam opanować praktycznie wszystkie strefy boiska, raz po raz groźnie atakując bramkę rudzkiego zespołu.

Ciągły napór graczy z Podlesia opłacił się i w 29 minucie gry Krzysztof Michalski uderza obok bramkarza, zdobywając pierwszą bramkę meczu. Szybko mieliśmy okazję na podwyższenie wyniku, lecz dobrych okazji nie udało się sfinalizować, kolejno: K.Jakubczykowi, Sikorze i Paszkowi. Co się odwlecze to nie uciecze i tuż przed przerwą udaje nam się objąć dwubramkowe prowadzenie, dzięki strzałowi w długi róg bramki Grzegorza Sikora. Kilka minut po zmianie stron z lewego skrzydła w pole karne wpada Karol Jakubczyk a jego strzał bramkarz tak niefortunnie broni, że piłka wraca do strzelca i po odbici się od niego wpada do siatki.

Trzecia bramka załamała gospodarzy i praktycznie zupełnie oddali nam inicjatywę. Sytuacji ofensywnych było multum i tylko ogromnemu szczęściu, gracze z Bielszowic mogą zawdzięczać, że piłka w wielu przypadkach minimalnie mijała słupki. Na szczęście amunicja nie skończyła się jeszcze naszym zawodnikom i w 62 minucie, niezwykle skuteczny w ostatnich meczach, Grzegorz Sikora, zdobywa swoją drugą bramkę w meczu. Kilkanaście minut później praktycznie jedyna sytuacja podbramkowa gospodarzy kończy się rzutem karnym i debiutujący w bramce Artur Fojcik zmuszony jest wyjmować piłkę z siatki.

W końcówce spotkania znów przejęliśmy inicjatywę a cuda w bramce po strzałach Michalskiego, K. Jakubczyka i Paszka wyczyniał golkiper Jastrzębia.

Ostatnią bramkę po mocnym strzale zza pola karnego zdobywa w 86 minucie Dawid Brehmer, ustalając tym samym wynik spotkania na 1-5.

Kolejny mecz rozegramy już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 a przeciwnikiem na naszym stadionie będzie zespół dobrze spisującego się w rundzie wiosennej MKS-u Siemianowiczanka.

Licząc na wysoką frekwencję, zapraszamy wszystkich sympatyków naszego zespołu!