ZAPOWIEDŹ: PIAST II – PODLESIANKA KATOWICE

ZAPOWIEDŹ: PIAST II – PODLESIANKA KATOWICE

17 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Inauguracja rundy wiosennej planowo miała zostać rozegrana w ubiegłą sobotę, ale trudne warunki atmosferyczne i padający śnieg uniemożliwiły naszej drużynie rywalizację u siebie z Przemszą Siewierz. Start rundy rewanżowej musieliśmy odłożyć zatem o równy tydzień, ale to nic straconego – pojedynek z Przemszą odrobimy, a już za kilkanaście godzin czeka nas arcyciekawe spotkanie z Piastem II Gliwice.

Nasi sobotni rywale do spotkania przystępują z czwartej pozycji w ligowej tabeli, tracąc do naszej drużyny pięć punktów. W rundzie jesiennej tych drużyn kibice w deszczowej aurze oglądali bardzo ciekawe widowisko i prawdziwy pokaz charakteru naszej drużyny. Podopieczni Dawida Brehmera do 77 minuty przegrywali z Piastem 1:2, ale ostatecznie, dzięki bramkom Patryka Mendeli i Jacka Jarnota zdołali sięgnąć po zwycięstwo. W jutrzejszym meczu na pewno zabraknie tego drugiego, który cały czas musi pauzować za cztery żółte kartki.

O tym, jak trudne będzie sobotnie spotkanie, najlepiej świadczą słowa kapitana Podlesianki Marcina Rosińskiego, który jesienny pojedynek wspomina jako bardzo ciężką przeprawę dla LGKS-u. – Pamiętam, że musieliśmy bardzo dużo pracować bez piłki i dodatkowo musieliśmy gonić wynik, na szczęście ze szczęśliwym zakończeniem dla Podlesianki. – mówi kapitan naszej drużyny.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30, a dla kibiców którzy nie będą mogli pojawić się w sobotnie popołudnie w Gliwicach, przygotowaliśmy darmową transmisję na żywo, która dostępna jest pod TYM LINKIEM.

PIAST II GLIWICE – PODLESIANKA KATOWICE
17 KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
SOBOTA, 18.03.2023r. 15:30
UL. LEKARSKA 5, GLIWICE

W rundzie jesiennej Podlesianka pokonała u siebie Piast II Gliwice 3:2 / Foto: Kamil Drzeniek