ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

16 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W środę o godzinie 18:00 czeka nas kolejne spotkanie naszej drużyny w ramach rozgrywek w I Grupie IV ligi. W zaległym spotkaniu 16. Kolejki podejmować będziemy Przemszę Siewierz, która co prawda zajmuje dwunastą lokatę w ligowej tabeli, ale w rundzie wiosennej zapisała na swoim koncie aż szesnaście punktów, czyli o cztery więcej niż nasz zespół. Dorobek ten jasno pokazuje, że nie będzie to tak łatwe spotkanie jak w rundzie jesiennej, kiedy to w Siewierzu na inaugurację ligi wygraliśmy 4:0.

Gdybyśmy pod uwagę wzięli rezultaty tylko z rundy wiosennej, to Przemsza zajmowałaby świetną, ósmą lokatę w tabeli. Podopieczni Mateusza Mańdoka w bieżącym roku kalendarzowym pokonali między innymi na wyjeździe Szczakowiankę Jaworzno, a w pozostałych spotkaniach regularnie punktują. Najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Adamiecki, który do tej pory zapisał na swoim koncie jedenaście trafień i na tego zawodnika trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę.

W naszej drużynie najlepszym strzelcem jest cały czas Jacek Jarnot, który ustrzelił w tym sezonie już 22 bramki. Za jego plecami znajduje się Patryk Mendela z trzynastoma golami. Dla „Mendiego” jutrzejszy pojedynek może być szczególny, bo jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw Przemszy, skąd przeniósł się własnie do Podlesianki. Co prawda w rundzie wiosennej Patryk Mendela tylko raz wpisał się na listę strzelców, ale jutrzejszy mecz wydaje się idealną szansą na przełamanie niemocy strzeleckiej w tej rundzie. Pojedynek z byłym zespołem to zawsze dodatkowy zastrzyk motywacyjny, na co mocno w przypadku Patryka Mendeli liczą kibice LGKS-u. W ekipie prowadzonej przez Dawida Brehmera na pewno nie wystąpi jutro Paweł Lisiński, który pauzuje za żółte kartki – a także ciągle nieobecni z powodu kontuzji Marcel Owsiński i Daniel Wilczkiewicz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

PODLESIANKA KATOWICE – PRZEMSZA SIEWIERZ
16. Kolejka IV LIGA GRUPA I
Środa, 17.05.2023r. 18:00
ul. Sołtysia 25, 40-748 Katowice