ROZWÓJ KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 0:1

5 maja 2024 0 przez Kamil Drzeniek

To miało być bardzo trudne i zacięte spotkanie i niewątpliwie takie też było. Podlesianka Katowice w ligowej tabeli dopisała kolejne niezwykle cenne trzy punkty, pokonując w derbowym, wyjazdowym pojedynku Rozwój Katowice 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Jacek Jarnot, wpisując się na listę strzelców na początku sobotniego spotkania.

W pierwszej połowie Podlesiance bardzo szybko udało się objąć prowadzenie. W 6 minucie meczu Łukasz Winiarczyk posłał piłkę na lewą stronę boiska do Jacka Jarnota który wpadł w pole karne, wymienił szybkie podanie z Mariusem Curosem i z ostrego kąta, potężnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Podlesiankę na prowadzenie. Od tego momentu nasz zespół w pełni kontrolował spotkanie i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę rozpoczęliśmy nieco ospale, na co wpływ mógł mieć ogromny żar lejący się z nieba i naprawdę trudne warunki do gry w piłkę. Od razu po wznowieniu gry do Mateusza Wacławskiego doskoczył Robert Woźniak który odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Artura Tomanka. Nasz golkiper wyszedł z bramki i skracając kąt nie dał się pokonać swojemu rywalowi, popisując się świetną interwencją na przedpolu. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania zmarnowali jednak w 72. minucie meczu, kiedy to sędzia Mateusz Piszczelok wskazał na rzut karny po faulu Przemysława Żemły. Do piłki podszedł Oliwier Kwiatkowski który uderzył piłką w słupek, choć Artur Tomanek wyczuł intencję strzelca i gdyby piłka powędrowała w światło bramki, to i tak miałby duże szanse na obronę tego strzału. Do końca meczu Rozwój szukał bramki wyrównującej, ale szczelna defensywa Podlesianki nie dopuściła rywali do poważniejszych sytuacji bramkowych.

Ostatecznie wygrywamy przy Asnyka i dopisujemy trzy punkty, które dają nam już osiem oczek przewagi nad drugą w tabeli Dramą Zbrosławice. Sytuacja – nie ma co ukrywać – jest wymarzona, ale doskonale wiemy, że sezon się jeszcze nie kończy. Do rozegrania mamy jeszcze pięć spotkań, a każde z nich będzie dla nas jak finał. W następnej kolejce zmierzymy się u siebie z Zagłębiem II Sosnowiec, a początek tego meczu zaplanowano w sobotę o godzinie 17:00 przy Sołtysiej w Katowicach.

ROZWÓJ KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 0:1 (0:1)
0:1 – Jacek Jarnot 6′ (ASYSTA: Marius Curos)

ROZWÓJ KATOWICE: Bartosz Golik – Tomasz Wroza, Igor Rogowski, Robert Woźniak, Dominik Całka (56. Patryk Gembicki), Wiktor Skroch, Mateusz Jastrzembski, Cezary Ziarkowski, Daniel Kaletka (46. Oliwier Kwiatkowski), Kajetan Kunka, Jakub Myśliwczyk (79. Mateusz Draga). TRENER: Rafał Bosowski.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (60. Daniel Paszek), Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marius Curos, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (90. Jakub Cebulak), Maciej Niesyto (77. Dawid Pasieka). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółta kartka: Dawid Pasieka
Sędziowali: Mateusz Piszczelok (Sędzia główny), Krystian Furgała, Krzysztof Sikora (Asystenci)